Tersane Istanbul: Şehrin Yeni Kalbi

Sahilde yaşama keyfi

Her şehrin bir merkezi vardır, İstanbul’un ise birden fazla! İlk kez 18. yüzyılda Tarihi Yarımada sınırları dışına taşan İstanbul, Avrupa ile Asya’nın buluştuğu noktada, çok merkezli bir küresel başkent olarak gelişti. Efsanelerle dolu tarihiyle Haliç (eski adıyla Altın Boynuz) ise her zaman şehrin gizli, esas kalbi olarak kaldı. Yüzyıllardır endüstriyel üretime sahne olan Haliç, şimdi bir “iyi yaşam” merkezi olarak yeniden özüne dönüyor. 600 yıllık bir mirası çağdaş bir yaşam alanı olarak şehre geri kazandırma arzusuyla “yıldız” mimarların titizlikle yürüttüğü bir dönüşümden geçen tarihi tersaneler, İstanbul’un en sevilen yeni deniz kıyısı “mahallesi” olarak sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

242,000 m2 toplam alan
1100 otel odası
660 yaşam birimi
3 müze

WATERFRONT MANSIONS

MUSEUM OF WOMENS CULTURE

HOME OFFICE UNITS

AYNALIKAVAK PAVILION

HISTORIC BOUTIQUE HOTEL

SADBERK HANIM MUSEUM

OPEN AIR THEATER

MUSEUM PLAZA

FASHION + CULINARY DELIGHTS

FAMILY FUN ZONE

EVENT HALL

FASHION + CULINARY DELIGHTS

FASHION + CULINARY DELIGHTS

WELLNESS HOTEL

FASHION DISTRICT BRANDED RESIDENCES

FASHION + CULINARY DELIGHTS

RIXOS HOTEL

SERVICED APARTMENTS

LUXURY HOTEL

LOFTS AT TERSANE

YALI APARTMENTS

Haliç kıyısındaki yeni sığınağınız

Yaşam birimleri

Daha fazlası

Yeni ayrıcalıklı apart daireleriyle Tersane İstanbul, kent sakinlerinin yüzyıllardır ustalıkla icra ettiği “deniz kıyısında yaşama sanatını” başbaşka bir seviyeye taşıyor ve yoğun kent dokusu içinde nefes alınacak bir vaha yaratıyor. Denize sadece birkaç adım mesafede beş yıldızlı otel servisi sunan yalı daireleri; sahip oldukları keyifli mahalle atmosferi, modern iç mekanları ve eşsiz tarihi şehir manzarasını seyreden geniş balkon ve teraslarıyla genç müşteri kesimine hitap eden loft daireleri; hareketli bir alışveriş meydanına bakan home office birimleriyle Tersane İstanbul, aynı zamanda hem çalışıp, hem de eğlenmek ve yaşamak isteyen modern kent insanı için tasarlandı.

Daha fazlası


Konaklama, yaşam ve perakende alanlarının mükemmel bir dengesini kuran Tersane İstanbul, toplam 1100 odalı 4 oteliyle ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanırken; bu otellerin beş yıldızlı hizmetinden faydalanan apart birimleriyle de İstanbul’u yeni “ev”i olarak seçenlere de cazip alternatifler sunuyor. Tersane İstanbul, her biri farklı karakterdeki otelleriyle çok çeşitli zevklere hitap etmeyi hedefliyor. Denizle iç içe, resort tarzında konforlu bir lüks anlayışı sunan Rixos Tersane’nin “amiral gemisi” rolünü üstlendiği Tersane İstanbul’da ayrıca, global bir lüks otel zincirinin apart birimleriyle dikkat çeken bir üyesi,
Haliç’i seyreden yalı köşkleri ve marinasıyla göz dolduracak tarihi bir butik otel ile lüks moda mahallesine yakın çok özel konumuyla bir sağlık ve wellness oteli de yer alıyor. Bir araya getirdiği çok özel otel portföyü ile Tersane İstanbul, hem İstanbul sakinleri hem de turistler için şehrin merkezindeki en önemli kaçış noktası olmaya hazırlanıyor.

Moda + tasarım

Önde gelen uluslararası ve yerel moda markalarını keşfedeceğiniz heyecan verici bir açık hava alışveriş deneyimi, çok çeşitli günlük moda ve spor giyim markalarını dört mevsim bir arada bulabileceğiniz bir yeraltı alışveriş merkezi ile Z ve Milenyum Kuşağı’na hitap edecek konsept mağazalara ev sahipliği yapan kreatif bir tasarım platformu.

Daha fazlası

Tersane İstanbul’daki ilham verici yolculuk, tesisin en yüksek ve ayrıcalıklı noktasında konumlanan Luxury Plaza ile başlıyor. Canlı alışveriş caddeleriyle lüks alışverişin şehirdeki yeni adresi olacak bu meydanda, önde gelen uluslararası ve yerel moda markaları, heyecan verici bir açık hava alışveriş deneyimi sunmak üzere bir araya geliyor. Tarihi Dökümhane binasının hemen altındaki yer altı kotlarına doğru uzanan, tüm hava koşullarına göre düşünülmüş kapalı bir alışveriş merkezi ise Luxury Plaza’yı Tersane İstanbul’un ana varış noktası olan Arrival Plaza’ya ve tesisin geri kalanına bağlıyor. Burada çok çeşitli günlük moda ve spor giyim markalarını bir arada bulmak mümkün.

Tersanenin DNA’sına kazınmış “üretim” kültürü, Tersane İstanbul’un tarihi depolarında yeniden hayat buluyor. Yetenekli genç yerli tasarımcıların konsept mağazalarının yanı sıra, dünyaca ünlü uluslararası mono markaların da Türkiye pazarına ilk kez tanıtılacağı ve global moda trendlerinin hakim olacağı tasarım merkezinde; Z ve Milenyum Kuşağı’nın ilgi alanına giren sokak giyimi, oyun kültürü, dijital çağ ve sürdürülebilirlik temaları da ön planda olacak.

Etkinlikler + müzeler

Daha fazlası
Yerel kültürün temel değerleri Tersane İstanbul’da kendine eşsiz bir sahne buluyor: İki ikonik çağdaş müzeye ev sahipliği yapan Müze Meydanı, yanı başındaki tarihi Osmanlı bahçesi, özel buluşmalara ev sahipliği yapacak Event Hall’u, müzik ve sanat performansları, moda şovları ve festivaller ile şehre damgasını vuracak hareketli etkinlik takvimi,
harika kıyı şeridinin tadını çıkarmak isteyenler için kreatif bir peyzaj anlayışıyla tasarlanmış rekreasyon alanları ile Tersane İstanbul, tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceğiniz bir sosyal buluşma alanı olarak kentin kültür ve eğlence haritasındaki yerini alıyor.

Sadberk Hanım Müzesi

İstanbul’un yeni kültürel çekim noktası
20.000 parçadan oluşan zengin bir koleksiyona ev sahipliği yapan, Grimshaw imzalı modern mimari harikası.

Kadın Kültürü Müzesi

Kadınlar tarafından, kadınlar için
Kadınların topluma katılımının altını çizen çağdaş bir müze ve diyalog alanı.
 

Event Hall

Tarihi bir endüstriyel alanda özel buluşmalar
Sıra dışı etkinlikler ve performanslar ile şehrin kültür ajandasına damgasını vuran bir sosyal platform.

Lokasyon

Şehrin Haliç (Altın Boynuz) kıyısındaki yeni hareketli mahallesi Tersane İstanbul, şehrin tam göbeğindeki en önemli cazibe merkezlerinin tamamına yakın konumda. İstanbul Havalimanı’na 41 km, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ise 47 km uzaklıkta.

SSS

Tersane İstanbul’a nasıl giderim?

OTOBÜS
Ziyaretçiler, Taksim ve Eminönü meydanlarından bölgeye hizmet veren İETT otobüslerine binerek Deniz Hastanesi İstasyonu veya Yeni Çeşme İstasyonu’nda inebilir. Bu duraklardan geçen otobüsleri görmek için tıklayın.

OTOMOBİL
Bir navigasyon uygulamasında Tersane İstanbul’a rotanızı kurun.

GOOGLE
https://goo.gl/maps/Zfg87f56Ak8TeXZB6

YANDEX
https://yandex.com.tr/harita/-/CCUiaGtsOC

DENİZ YOLU
Tersane İstanbul, çok yakında bir şehir hatları iskelesine kavuşacak.

HAVA YOLU
Tersane İstanbul bünyesinde bir helikopter pisti de servis verecek. Varışlar Satış Ofisi ile koordine edilmelidir.

Satış Ofisi ile iletişime geçmek için: info@tersaneistanbul.com.tr

Tersane İstanbul ne kadar büyük?

Tersane İstanbul'un toplam arsa alanı 242.000 m2.
Açık Alanlar: 150.000 m2
Sahil şeridi: 2 km

Çalışma saatleri nedir?

Tersane İstanbul günün her saatinde ziyaret edebileceğiniz bir merkez. Satış Ofisi ise 10:00 – 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Aileler için eğlence imkanları neler? Tersane İstanbul bünyesinde çocuklarımı birkaç saatliğine bırakabileceğim kreş bulunuyor mu?

Tersane alanındaki eski gemi kızaklarından biri, çocuklara özel tasarlanmış çeşitli açık hava aktiviteleri ve atölyeler sunan bir Aile Eğlence Alanı’na dönüştürülüyor. Ayrıca alışveriş için gelen ziyaretçilerimiz ile otel ve rezidans misafirlerimiz için saatlik kreş ve bakıcı hizmetleri de verilecek.

Tersane İstanbul’da hangi kültürel etkinliklere katılabilirim?

Tersane İstanbul’da, Sadberk Hanım Müzesi ve Kadın Kültürü Müzesi’nin yanı sıra sanat fuarlarından sergi ve müzayedelere, konser ve moda festivallerine kadar birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak bir Event Hall, bir Açık Hava Konser Alanı ve çeşitli sanat galerileri yer alacak. Tersane İstanbul yeniliklerinden ve etkinlik takviminden mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, e-bültenimize kaydolun.

Tersane İstanbul'da konaklayabilir miyim? Ne gibi otel alternatifleri var?

Tersane İstanbul'da, iş, eğlence, kültür ve sağlık amaçlı seyahat edenlere yönelik toplam 1100 odalı 4 lüks otel yer alıyor.

Ne tür yaşam birimleri mevcut?

Tersane İstanbul’da, şık iç tasarımları ve mahalle atmosferiyle daha genç bir müşteri kitlesine hitap eden loft tipi dairelerin yanı sıra, beş yıldızlı otel servisi sunan markalı daireler de mevcut. Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

Tersane İstanbul’da daire satın alarak Türk pasaportu edinebilir miyim?

Gerekli yasal şartları sağlayan ve 250.000 USD fiyat etiketiyle gayrimenkul satın alan herkes Türk pasaportu almaya hak kazanmaktadır.

Tersane İstanbul’da ofis satın alabilir veya kiralayabilir miyim?

Start-up’lar ve küçük işletmelere özel tasarlanmış home ofis veya ofis birimlerimizi satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Satış Ofisi ile iletişime geçin: info@tersaneistanbul.com.tr

Tersane İstanbul’da nasıl mağaza satın alabilirim veya kiralayabilirim? Nasıl bir dükkan veya restoran açabilirim?

Uzman ekibimizin size geri dönüş yapabilmesi için lütfen buradaki iletişim formunu doldurunuz.
Perakende Yönetimi iletişime geçmek için: info@tersaneistanbul.com.tr

Tersane İstanbul’da özel etkinlik nasıl planlayabilirim?

Özel davetlerinizi veya marka etkinlikleriniz planlamak için lütfen organizasyonun detaylarını buradaki bilgi formuna yazarak gönderin; en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.
Müşteri İlişkileri ile iletişime geçmek için: info@tersaneistanbul.com.tr

İletişime geçin

Ad soyad
E-posta
Telefon
Proje
Mesaj