“Sadece yaşam alanlarımızı güzelleştiren mükemmel yapılar değil; aynı zamanda gelecek on yıllar boyunca kentsel mekanların karakterini değiştirecek güçlü topluluklar da inşa ediyoruz.”

FETTAH TAMİNCE / KURUCU, FTG DEVELOPMENT

FTG Development’ın hayat verdiği entegre kentsel dönüşüm projelerinin amiral gemisi Tersane İstanbul, kent yaşamına yeni standartlar kazandırmak üzere yola çıkıyor! Zengin otel ve konut portföyü, sıra dışı aktivite alanları, paha biçilmez kültürel ikonları ve tarihi değerleriyle Tersane İstanbul, tüm dünyada değişimin öncüsü olmak isteyenler için İstanbul’u global bir çekim merkezi haline getiriyor.

Ağırlama, tatil ve eğlence sektörlerinde kanıtlanmış uzmanlığıyla bugüne dek İstanbul, Dubrovnik ve Dubai’den Abu Dhabi, Astana ve Maldivler’e kadar uzanan farklı global destinasyonlarda, tamamlanmış veya yapımı devam eden pek çok farklı projeye imza atan FTG Development, dünyanın önde gelen emlak geliştirme şirketlerinde biri olarak haklı bir üne sahip.

Tersane İstanbul için tam anlamıyla bir “yıldızlar takımı” kuran FTG Development, İstanbul’un gözbebeği olacak Tersane İstanbul için önde gelen tasarımcılar, inşaatçılar, perakende uzmanları, global otel markaları ve emlak danışmanlarından oluşan bir ekibin sinerjisinden faydalandı. Tasarım tarafında, projenin master planına İstanbul merkezli Tabanlıoğlu Mimarlık yön verirken; DP Architects, Powerstrip Studio ve Grimshaw Architects gibi dünya çapında tasarım ofisleri de FTG Development’ın vizyonuyla, bu iddialı projenin farklı alanlarına ve işlevlerine katkıda bulundular. Alandaki tarihi tersane depoları ve fabrikalarının renovasyonundan, mekanın ruhuna uygun çağdaş eklemelere kadar her türlü inşa faaliyeti için çözüm ortağı olarak Sembol İnşaat seçildi.

İstanbul’a, dünyayla bağlarını daha da güçlendirecek çarpıcı kültürel simgeler ve 5 yıldızlı otellerle zenginleşen yepyeni bir sahil destinasyonu kazandırmaya hazırlanan FTG Development; projeye dahil edilen yalı daireleri ve deniz manzaralı çağdaş apart birimlerinden oluşan sofistike yaşam alanlarıyla da canlı bir sahil semtine hayat vermeye odaklanıyor. Bu konuda gerekli “know how”ı ise otel ve emlak geliştirme konusunda yılların tecrübesine sahip Londra merkezli danışmanlık firması Servotel’den alıyor.

Tersane İstanbul, nihayet İstanbul’un en iyilerini sizin için bir araya getirmek üzere sahnede! Avrupa ile Asya arasındaki benzersiz konumu, sakinlerinin keyif odaklı yaşam tarzı ve tüm dünyadan yatırımcılar için cazip fırsatlar sunan dinamizmiyle İstanbul, yüzlerce yıldır gerçek anlamda dünyanın kalbinin attığı yer oldu. Yıllarca gözlerden uzak kaldıktan sonra şimdi yeniden dünyaya açılan Tersane İstanbul’da, bu şehri bu kadar özel kılan değerler ve yepyeni bir “siz” ile tanışmaya hazır mısınız?

Lokasyon

Şehrin Haliç (Altın Boynuz) kıyısındaki yeni hareketli mahallesi Tersane İstanbul, şehrin tam göbeğindeki en önemli cazibe merkezlerinin tamamına yakın konumda. İstanbul Havalimanı’na 41 km, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ise 47 km uzaklıkta.

SSS

Tersane İstanbul’a nasıl giderim?

OTOBÜS
Ziyaretçiler, Taksim ve Eminönü meydanlarından bölgeye hizmet veren İETT otobüslerine binerek Deniz Hastanesi İstasyonu veya Yeni Çeşme İstasyonu’nda inebilir. Bu duraklardan geçen otobüsleri görmek için tıklayın.

OTOMOBİL
Bir navigasyon uygulamasında Tersane İstanbul’a rotanızı kurun.

GOOGLE
https://goo.gl/maps/Zfg87f56Ak8TeXZB6

YANDEX
https://yandex.com.tr/harita/-/CCUiaGtsOC

DENİZ YOLU
Tersane İstanbul, çok yakında bir şehir hatları iskelesine kavuşacak.

HAVA YOLU
Tersane İstanbul bünyesinde bir helikopter pisti de servis verecek. Varışlar Satış Ofisi ile koordine edilmelidir.

Satış Ofisi ile iletişime geçmek için: info@tersaneistanbul.com.tr

Tersane İstanbul ne kadar büyük?

Tersane İstanbul'un toplam arsa alanı 242.000 m2.
Açık Alanlar: 150.000 m2
Sahil şeridi: 2 km

Çalışma saatleri nedir?

Tersane İstanbul günün her saatinde ziyaret edebileceğiniz bir merkez. Satış Ofisi ise 10:00 – 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Aileler için eğlence imkanları neler? Tersane İstanbul bünyesinde çocuklarımı birkaç saatliğine bırakabileceğim kreş bulunuyor mu?

Tersane alanındaki eski gemi kızaklarından biri, çocuklara özel tasarlanmış çeşitli açık hava aktiviteleri ve atölyeler sunan bir Aile Eğlence Alanı’na dönüştürülüyor. Ayrıca alışveriş için gelen ziyaretçilerimiz ile otel ve rezidans misafirlerimiz için saatlik kreş ve bakıcı hizmetleri de verilecek.

Tersane İstanbul’da hangi kültürel etkinliklere katılabilirim?

Tersane İstanbul’da, Sadberk Hanım Müzesi ve Kadın Kültürü Müzesi’nin yanı sıra sanat fuarlarından sergi ve müzayedelere, konser ve moda festivallerine kadar birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak bir Event Hall, bir Açık Hava Konser Alanı ve çeşitli sanat galerileri yer alacak. Tersane İstanbul yeniliklerinden ve etkinlik takviminden mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız, e-bültenimize kaydolun.

Tersane İstanbul'da konaklayabilir miyim? Ne gibi otel alternatifleri var?

Tersane İstanbul'da, iş, eğlence, kültür ve sağlık amaçlı seyahat edenlere yönelik toplam 1100 odalı 4 lüks otel yer alıyor.

Ne tür yaşam birimleri mevcut?

Şık iç tasarımları ve mahalle atmosferiyle daha genç bir müşteri kitlesine hitap edecek loft tipi dairelerin yanı sıra, beş yıldızlı otel servisi sunan markalı yalı daireleri de mevcut. Lofts at Tersane projesi hakkında Daha fazlası bilgi almak ve kat planlarını görmek için buraya tıklayın.

Tersane İstanbul’da daire satın alarak Türk pasaportu edinebilir miyim?

Son yasal düzenlemelere göre, gerekli yasal şartları sağlayan ve 250.000 USD fiyat etiketiyle gayrimenkul satın alan herkes Türk pasaportu almaya hak kazanmaktadır.

Tersane İstanbul’da ofis satın alabilir veya kiralayabilir miyim?

Start-up’lar ve küçük işletmelere özel tasarlanmış home ofis veya ofis birimlerimizi satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Satış Ofisi ile iletişime geçin: info@tersaneistanbul.com.tr

Tersane İstanbul’da nasıl mağaza satın alabilirim veya kiralayabilirim? Nasıl bir dükkan veya restoran açabilirim?

Uzman ekibimizin size geri dönüş yapabilmesi için lütfen buradaki iletişim formunu doldurunuz.
Perakende Yönetimi iletişime geçmek için: info@tersaneistanbul.com.tr

Tersane İstanbul’da özel etkinlik nasıl planlayabilirim?

Özel davetlerinizi veya marka etkinlikleriniz planlamak için lütfen organizasyonun detaylarını buradaki bilgi formuna yazarak gönderin; en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.
Müşteri İlişkileri ile iletişime geçmek için: info@tersaneistanbul.com.tr

İletişime geçin

Ad soyad
E-posta
Telefon
Proje
Mesaj